LAWG susitiko su JAV Ambasados atstovais: LR SAM eina tinkama linkme

2017-12-07

LAWG susitiko su JAV Ambasados atstovais: LR SAM eina tinkama linkme

2017-12-07

2017 m. gruodžio 7 d. Local American Working Group (LAWG) atstovai susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų Ambasados antrąja sekretore, Politikos ir ekonomikos skyriaus vadovo pavaduotoja p. Diane Kohn. Susitikime buvo aptarta situacija Lietuvos sveikatos sistemos, ir ypač vaistų sektoriuje.

LAWG atstovai JAV Ambasados atstovei išreiškė palaikymą LR Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyvoms mažinti generinių vaistų kainas: “Nepaisant išliekančių sunkumų dėl inovatyviausią gydymą Lietuvos pacientams užtikrinančios politikos įgyvendinimo, LR Sveikatos apsaugos ministerija eina teisinga linkme analogišką poveikį turinčių vaistų kainų mažinimo srityje, sveikiname tai ir tikimės dar didesnio proveržio šiuo aspektu ateityje” – sakė LAWG vadovė advokatė Rūta Pumputienė.

Vienas pagrindinių LAWG tikslų – remti Lietuvos pacientų teisę į naujausio ir efektyviausio gydymo prieinamumą skatinant skaidrumą administruojant ir priimant sprendimus dėl vaistinių preparatų politikos Lietuvoje, tarp jų – ir generinių vaistų kainų mažinimą. “Džiugu, kad analogiško poveikio vaistų (generinių ir pasibaigusio patento vaistų) kainų mažinimo, kaip ir maksimalaus skaidrumo vaistų kompensavimo procese siekimo bei inovacijų prieinamumo gerinimo klausimai, kuriuos LAWG kėlė nuo pat įsisteigimo Lietuvoje, galiausiai pasiekė aukščiausią valstybinį lygmenį“ – džiaugėsi advokatė.